Üniversitemiz 27. Kültür ve Spor Şenlikleri, Düzenlenen Çeşitli Kültürel ve Sanatsal Etkinliklerle Başladı.


Üniversitemiz 27. Kültür ve Spor Şenlikleri, düzenlenen çeşitli kültürel ve sanatsal etkinliklerle başladı.

15 Mayıs Çarşamba günü Üniversitemiz Cumhuriyet Alanı’nda gerçekleşen şenlik açılış programına, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Mehmet İsmail Yağcı, öğretim elemanlarımız, idari personelimiz ve öğrencilerimiz katıldı.

Şenlik açılışında ilk olarak Türkçe Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Dış İlişkiler ve Projeler Koordinatörlüğümüzün iş birliğinde düzenlenen Uluslararası Öğrenci Şenliği etkinliği gerçekleştirildi. Daha sonrasında Üniversitemiz Dans Topluluğu üyeleri tarafından bir dans gösterisi yapıldı. Şenlik alanında Güzel Sanatlar Fakültemiz tarafından bir resim workshop da düzenlendi.

Prof. Dr. Uğur Oral Kültür Merkezi’nde ise Mütercim Tercümanlık Bölümü Fransızca Mütercim ve Tercümanlık Programı öğrencilerimiz tarafından Scapin’in Dolapları isimli bir tiyatro oyunu sahnelendi.

16 Mayıs Perşembe günü ise şenliklerde ikinci gün programında; Güzel Sanatlar Fakültemiz tekstil ve heykel, Dans ve Jimnastik Topluluğumuz dans gösterileri, Konservatuvar öğrencilerimiz müzik dinletisi, Fantezi ve Bilim Kurgu Topluluğumuz ise kutu oyunları etkinliklerini düzenleyecek.

  • 2024-05-16 21:17:42
  • 128